top of page

Yazıcı Bakım ve Onarımı

Bilindik üzere elekronik ve mekanik cihazlar, çalışma yoğunluğuna göre belli periyotlarda bakım gerektirir. Özellikle yazıcılar, tüketim ve çıktı performansı açısından bakımı ihmal edilmemesi gereken cihazlardan biridir.

 

Kullanılan yazıcının, toner / mürekkep tüketiminin artmaması ve çıktısı alınan dosyanın kusursuz bir şekilde kağıda yansıması için 6 ayda bir bakımı yapılması gerekir. Ayrıca periyodik bakım ile muhtemel arızalar önceden tespit edilip sonradan oluşabilecek büyük masraflarında önüne geçilecektir.

Diğer onarım branşlarında olduğu gibi yazıcı onarım departmanımızda da marka bağımsız inkjet, laser, dotmatrix, MFP vb. yazıcıların bakım ve onarım desteği sağlanmaktadır. Ücretsiz arıza tespit işleminden sonra cihaz sahibine geri dönüş yapılıp, işlem onayı alınır ve bir iş günü içerisinde cihaz işleme alınır.

İşlem gören cihazın onarımı tamamlandıktan sonra, arızası ne olursa olsun tüm parçaları testten geçirilip, genel bakım ve temizleme işlemine tabi tutulur. Bu işlemlerin ardından son aşama olarak alınan test baskılarının kontrolü yapılıp, tarafımızdan verilen servis garantisi kapsamında cihaz kullanıcıya teslim edilir.

bottom of page